Start Informacje ogólne Dzień Wiosny i Dzień Zielony :)

Dzień Wiosny i Dzień Zielony :) PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2021 09:39

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!
Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!
W poniedziałek 22 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały

Pierwszy Dzień Wiosny, połączony z Dniem Zielonym w ramach programu „Mali badacze".

W tym dniu dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku,

rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach i konkursach oraz wykonywały zadania od Pani Wiosny.
Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście do ogrodu przedszkolnego,

podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę.

Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna,

którą następnie pożegnaliśmy. Barwnym pochodem z gaikami wróciliśmy do przedszkola.

W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.
Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

W tym dniu w naszym przedszkolu odbył się również Dzień Zielony w ramach programu „Kolorowy dzień – kolor i warzywo."

Wszystkie Dzieci jak i Panie były ubrane na zielono. Głównym motywem imprezy były zielone warzywa.

Dzieci poprzez różne zabawy i konkursy utrwalały kolor zielony oraz poznały, co można zrobić z zielonych warzyw.

Wszyscy bawili się znakomicie.
Już czekamy z niecierpliwością na następny kolorowy dzień przedszkolu a to już niebawem.

Poprawiony: niedziela, 28 marca 2021 09:44

kwiecień 2021