Start Motylki Zdalne nauczanie - czwartek 01.04.2021r. gr. Motylki

Zdalne nauczanie - czwartek 01.04.2021r. gr. Motylki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
czwartek, 01 kwietnia 2021 07:45

Dzień dobry Motylki :) Coraz bliżej świąt Wielkanocnych. Mam nadzieję, że list do zajączka został napisany...

Dzisiaj przypomnimy sobie piosenkę „Wielkanocny zając". Dodana w załączniku.

„Zajączki" – zabawa paluszkowa
Pięć zajączków małych kica na polanie.
Gdy się jeden schowa, ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych kica na polanie.
Gdy się dwa schowają. Ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych kica na polanie.
Gdy się trzy schowają ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych kica na polanie.
Gdy odejdą cztery, ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych kica na polanie.
Kiedy pięć się schowa, ile tu zostanie?
Pięć zajączków małych już do mamy kica.
Kocha je ogromnie mama zajęczyca zaplata palce obu dłoni i lekko kołysze splecionymi dłońmi.

Zachęcam do oglądania ciekawego filmiku z doświadczeniami z jajek.

Może was zainspiruje i będziecie chcieli wraz z rodzicami wykonać ;)
https://www.youtube.com/watch?v=dtsnC2am0_w

Trochę ruchu i równowagi dla was.

"Niesiemy pisanki" zabawa ruchowa z elementem równowagi. Przygotujcie sobie jakieś krążki (mogą być z kartonu twardego) oraz małe piłeczki to będą nasze pisanki. Połóżcie piłeczki na krążkach w jednej ręce, i w drogę! Tak aby pisanki-piłeczki nie spadły.

Najłatwiejsze ciasto – zabawa naśladowcza.
Rodzic opowiada, a dzieci ilustrują ruchem opowieść.
Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy. Gospodyni zaczęła piec jedno z tradycyjnych ciast – babkę. Najpierw przygotowała sobie dużą misę (rysujemy palcem w powietrzu przed sobą koło). Potem wsypała do niej kilka garści mąki: 1, 2, 3 (wrzucamy mąkę). Rozgniotła w rękach masło i dołożyła do mąki (pocieramy pięścią jednej ręki o otwartą dłoń drugiej). Wlała trochę mleka i wrzuciła sześć jaj. Rozbiła skorupki: jedną, drugą, trzecią, czwartą, piątą, szóstą (klaszczemy 6 razy). Pomieszała. Raz jedną ręką, raz drugą, raz jedną, raz drugą (zataczamy pięścią koło przed sobą). Skoro ciasto było wymieszane, gospodyni włożyła rodzynki (wiercimy wskazującym palcem jednej rączki o otwartej dłoni drugiej) i... wrzuciła skórkę pomarańczy: pach, pach. I pomieszała (mieszamy). Następnie odstawiła, by wyrosło (przestawiamy coś ciężkiego).... Musiała trochę poczekać. Raz, dwa, trzy (3 razy kląskamy)... już wyrosło. Gospodyni przełożyła ciasto do formy i włożyła d o piekarnika (przekładamy). A po upieczeniu wyjęła wspaniałą, pachnącą świąteczną babkę. Ale pachnie. Czujecie... (wciągamy nosem powietrze, wydychamy ustami).
Ciasto pięknie wyrosło i pięknie pachnie – ja też czuję ten zapach!
" Jeśli macie ochotę po upieczeniu ciasta coś narysować to proponuję narysować pisanki w koszyczku: 2 czerwone, 1 zieloną i 2 niebieskie. Których pisanek jest tyle samo, a których mniej ?
" SUUUUUPER !
" A teraz dla relaksu, ale i dla sprawdzenia swojej spostrzegawczości gra:
https://eduzabawy.com/gry-online/memory/wielkanoc

Na koniec dodam pisankę do rysowania po śladzie.

Poprawiony: czwartek, 01 kwietnia 2021 07:54
 

Kalendarz

marzec 2023
N P W Ś C Pt S
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Logowanie