Start Motylki Zdalne nauczanie - wtorek 13.04.2021r. - gr. Motylki

Zdalne nauczanie - wtorek 13.04.2021r. - gr. Motylki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
wtorek, 13 kwietnia 2021 07:09

Dzień dobry Motylki. Następny dzień w kosmosie.

1. „Przyciąganie ziemskie" zabawa badawcza. Przygotujcie sobie różne przedmioty, lekkie i ciężkie. Razem z rodzeństwem bądź rodzicem, puszczajcie po przedmiocie z góry rzucając na podłogę i porównując, który spada szybciej a który wolniej.
Rodzicu opowiedz dziecku na czym polega grawitacja.

2. „Wyprawa na Zieloną Planetę." ćwiczenia wizualizacyjne. Ustawcie krzesełka jeden za drugim w rzędzie – symbolizują one siedzenie w rakiecie. Dziecko siada na krzesełku. Rodzic opowiada krótką historię.
Witajcie na pokładzie statku kosmicznego! Zabiorę was w niezwykłą podróż – na Zieloną Planetę. Zapnijcie pasy. Ruszamy. Statek wznosi się coraz wyżej i wyżej. Ziemia robi się coraz mniejsza... Jaka ona błękitna! Ale, ale, czujecie? Stajecie się coraz lżejsi. To dziwne uczucie to stan nieważkości – unosicie się w powietrzu, jakbyście w nim płynęli. Widzicie na zewnątrz ciemność kosmosu, którą rozświetlają migoczące gwiazdy. Zapadacie w sen, który będzie trwał kilka lat, ale dla was to tylko chwila. Budzicie się. Statek kosmiczny zbliża się do Zielonej Planety. Patrzycie z zachwytem na zbliżającą się planetę. Serca biją wam mocno. Oto cel naszej wyprawy. Na planecie jest życie. Lądujecie. Otacza was tłum uśmiechniętych mieszkańców planety. Czy przyjmą was życzliwie? Jak wyglądają mieszkańcy Zielonej Planety? Czy są podobni do was? Jak wygląda życie na tej planecie?
Rodzic przerywa opowieść i pyta dzieci/ dziecko:
Wychodzicie ze statku. Wita was tłum postaci o uśmiechniętych twarzach, ludzkich twarzach, tylko... zielonych. Co za ulga! Zwiedzacie planetę. Jest taka podobna do Ziemi, tylko wszystko jest zielone! Wracacie na Ziemię, szczęśliwi, że gdzieś jest życie podobne do naszego.

3. „Rakieta" – praca plastyczna. Przygotujcie sobie rolkę z papieru toaletowego bądź z ręcznika papierowego.

Kolorowy papier, bibuła albo po prostu paski papieru czerwony i pomarańczowy. Podgląd pracy znajduje się w załączniku.

4. „Z planety na planetę" – zabawa z elementami skoku.
Rodzic rozkłada na podłodze poduszki.

Dziecko przy dźwięku dowolnej melodii skacze z poduszki na poduszkę i wypowiada planety.

5. Na zakończenie owtórzcie ćwiczenia na str. 26.

Pozdrawiam, Pani Agata.

 

Kalendarz

maj 2023
N P W Ś C Pt S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Logowanie