Start Pszczółki Zdalne nauczanie Religia - środa 14.04.2021r. - gr. Pszczółki

Zdalne nauczanie Religia - środa 14.04.2021r. - gr. Pszczółki PDF Drukuj Email
środa, 14 kwietnia 2021 07:50

Dzień dobry kochane Pszczółki!
Witam Was i Waszych Rodziców bardzo serdecznie!:-) Pomódlcie się proszę na początek: Aniele Boży Stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój.....
Już minął ponad tydzień pod świąt wielkanocnych, ale radość tego czasu nadal trwa. Dlatego na początek proponuję przypomnieć sobie piosenkę, którą tydzień temu Wam zaproponowałam:

W każdej sytuacji, w której jesteśmy, w każdym miejscu jest z nami ktoś, kogo nie zobaczymy oczami, ale możemy odczuć, że jest. Proszę pooglądać z dziećmi 4 obrazki: dzieci w trakcie zabawy, czas z rodziną, modlitwa i pójście do kościoła (załącznik 3.1 – 3.4). Można zapytać dzieci, co robią osoby przedstawione na rysunkach?

Za chwilę poznacie słowa Jezusa, które wypowiedział po swoim zmartwychwstaniu. Posłuchajcie, o czym nas zapewnia.
„Jezus (...) przemówił tymi słowami: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata"
– Kto powiedział o sobie, że jest z nami? (Pan Jezus)
– Co Pan Jezus obiecał? (że będzie z nami aż do końca)

Pan Jezus jest z nami zawsze. Nie tylko wtedy, gdy się modlimy, jesteśmy na lekcji religii czy jesteśmy w kościele. Jest z nami podczas zabawy, spaceru, rozmowy z mamą i tatą. My jednak nie zawsze o tym pamiętamy.

– W jakich sytuacjach Jezus jest z nami? (gdy się modlimy, w kościele, podczas zabawy, rozmowy...)

Posłuchajcie teraz historii o tym, że Pan Jezus jest z nami obecny szczególnie podczas Mszy świętej.

Kacper i Maciek na Mszy Świętej
Do rodziny Kacpra przyjechała w odwiedziny ciocia z synkiem Maćkiem. Maciek ma cztery lata i o wszystko pyta: „Co to?", „A dlaczego?". Kiedy Kacper jest w domu, Maciek zadaje mu mnóstwo pytań.
W niedzielę cała rodzina poszła do kościoła na Mszę Świętą. Wszyscy usiedli w ławce blisko ołtarza. Kiedy ksiądz powiedział „Pan z wami", Maciek zapytał cicho Kacpra:
– Jaki Pan? O kim ksiądz mówi?
Kacper nic nie odpowiedział, tylko położył palec na usta, pokazując Maćkowi, że ma być cicho. W środku Mszy Świętej Maciek znowu usłyszał „Pan z wami" i również spytał kuzyna:
– Jaki Pan?
– Wytłumaczę ci, jak wyjdziemy – odparł Kacper.
Po wyjściu z kościoła Kacper tłumaczył Maćkowi:
– Ksiądz na początku Mszy Świętej przypomina wszystkim, że jest z nami Pan Jezus.
– A gdzie jest Pan Jezus? – dopytywał Maciek.
– No... jest wszędzie. Ale na Mszy Świętej spotyka się z nami wyjątkowo uroczyście – odparł zniecierpliwiony Kacper.
– A dlaczego uroczyście? – dopytywał się Maciek. Kacper westchnął głęboko i stwierdził, że już nie da rady odpowiedzieć, więc powiedział krótko:
– Zapytaj mojego taty.
– Widzisz Maćku – zaczął tata. – Pan Jezus jest z nami, ale my czasem o tym zapominamy. Dlatego kiedy przychodzimy na spotkanie z Nim do kościoła, ksiądz przypomina nam o tym.
– Co zaciekawiło Maćka podczas Mszy Świętej? (o jakim „Panu" mówi ksiądz)
– Co Kacper wytłumaczył Maćkowi po wyjściu z kościoła? (że w czasie Mszy ksiądz przypomina, że Pan Jezus jest z nami a szczególnie jest z nami podczas Mszy świętej w kościele)
– Jakimi słowami ksiądz w czasie Mszy Świętej przypomina o obecności Jezusa? („Pan z wami")

Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje. Chociaż Go nie widzimy, to wiemy, że jest z nami zawsze, bo On sam tak powiedział. Cieszymy się z tego, że nas bardzo kocha. Dlatego zawsze możemy Mu za to dziękować.
Podczas Mszy Świętej na wezwania wypowiadane przez księdza odpowiadają wszyscy, którzy są obecni w kościele. Na słowa: „Pan z wami" odpowiadamy: „I z duchem twoim" (proszę przećwiczyć z dzieckiem).

Warto pamiętać o tym, że Pan Jezus jest zawsze z nami. W różnych radosnych momentach i w tych trudnych. Gdy się bawimy i gdy jesteśmy w kościele. On o nas pamięta i my pamiętajmy o Nim.

Na zakończenie – rysunek do pokolorowania. Pan Jezus jest obecny wśród nas – szczególnie w kościele. Jeśli mają Państwo możliwość wydrukowania – zachęcam do pracy plastycznej dzieci. Dziś – podobnie, jak w ubiegłych tygodniach - całość zajęć przeznaczona jest na dwa dni – środę i czwartek. Można je rozdzielić lub przeczytać informacje i dać kolorowankę w jednym dniu. Wszystkie dzieci, które kolorują obrazki proszę, by po powrocie do przedszkola je przyniosły. Wkleimy je do zeszytu. Jeśli ktoś ma ochotę – może również wysłać zdjęcie pokolorowanego obrazka do mnie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pozdrawiam Was przedszkolaki bardzo mocno a Waszym Rodzicom dziękuję za poświęcony czas. Mam nadzieje, że wkrótce spotkamy się znowu w przedszkolu!
Pani Justyna

maj 2021