Start Informacje ogólne Ogłoszenie o konkursie dla dzieci i młodzieży na najciekawsze zdjęcia z okazji Dnia Dziecka 2021 pt. "Zrób zdjęcie radości"

Ogłoszenie o konkursie dla dzieci i młodzieży na najciekawsze zdjęcia z okazji Dnia Dziecka 2021 pt. "Zrób zdjęcie radości" PDF Drukuj Email
środa, 02 czerwca 2021 10:42

Ogłoszenie o konkursie dla dzieci i młodzieży na najciekawsze zdjęcia
z okazji Dnia Dziecka 2021 pt. "Zrób zdjęcie radości"

Dzień Dziecka to święto szczególne, pełne radości i zabawy, które są jednymi z najważniejszych praw dzieci. Bez wesołych i beztroskich chwil życie nas wszystkich byłoby uboższe, a każda złapana chwila szczęścia cieszy przez długie lata.
Z okazji tego święta Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak ogłasza wyjątkowy konkurs dla dzieci i młodzieży z całej Polski.
Po miesiącach covidowej smuty, izolacji i życia w czterech ścianach, z dala od kolegów i koleżanek, do naszego życia wraca radość. Wydaje się, że znamy ją i wiemy, jak wygląda, ale wbrew pozorom nie tak łatwo jest ją uchwycić i uwiecznić dla innych. Spróbujcie sami!
Weźcie swoje aparaty fotograficzne lub smartfony i zróbcie zdjęcie radości. To może być piękna wiosna na ulicach, w lesie czy na łące, albo wesołe zabawy na podwórku czy wspólne chwile ze spotkanymi po powrocie do szkoły kolegami i koleżankami z klasy. Albo Twój pies czy kot śpiący w niepowtarzalnej pozie. Sfotografuj radość i wyślij ją nam!
Dzieci i młodzież zainteresowane udziałem w konkursie powinny do dnia 30 czerwca 2021 roku zgłosić swój udział, przesyłając - z pomocą rodzica/opiekuna prawnego - wypełniony formularz zgłoszenia oraz zdjęcie wraz z imieniem i nazwiskiem autora i informacją o kategorii wiekowej - na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Jeśli jesteś pełnoletni, możesz dokonać zgłoszenia samodzielnie. Fotografia może być wykonana aparatem, tabletem lub smartfonem, można wysłać tylko 1 sztukę, a przesłany plik może mieć nie więcej niż 10 MB. Dopuszczone formaty pliku to JPG oraz PNG. Plik musi być oryginalny, organizatorzy dopuszczają niewielkie przeróbki cyfrowe polegające na korekcie kolorystyki, kontrastu czy ostrości, a także drobnym retuszu.
Uwaga! Jeśli fotografujesz twarz kogoś innego, musisz mieć na to jego zgodę – a jeżeli osoba ta jest niepełnoletnia, zgodę jego rodzica/opiekuna prawnego.
Organizatorzy ustalili cztery kategorie wiekowe. Kategoria I obejmuje dzieci w wieku przedszkolnym, kategorie II i III dotyczą szkół podstawowych: kl. I-IV oraz kl. V-VIII, kategoria IV przeznaczona jest dla szkół ponadpodstawowych. Prace będą oceniane osobno dla każdej kategorii wiekowej.

Rzecznik Praw Dziecka zaprasza do wzięcia udziału w konkursie.

Poprawiony: środa, 02 czerwca 2021 11:00

wrzesień 2021