Start Informacje ogólne Nowy Rok Szkolny 2021/2022

Nowy Rok Szkolny 2021/2022 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 sierpnia 2021 08:47

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym 2021/2022
Zapraszamy 1 września br.
Przedszkole oraz Oddział przedszkolny przy ul. Bytomskiej 146 będzie czynny w godz. od 6.30 do 16.00
Kochani Rodzice!!!
W pierwszym dniu przynosimy tylko:
- obuwie zmienne
- komplet odzieży do przebrania w sytuacjach koniecznych

(ubrania wyprasowane umieszczone w szczelnie zamkniętym worku foliowym i czytelnie podpisanym imieniem i nazwiskiem dziecka)
Pozostałe informacje ustalimy na zebraniu. O terminie zebrania poinformujemy Państwa do końca sierpnia.
INFORMATOR DLA RODZICÓW
„PO RAZ PIERWSZY W PRZEDSZKOLU"
Debiut w przedszkolu to nie łatwa sprawa! Malucha czekają poważne zmiany w życiu, często trudne do zaakceptowania.Ale to, co nowe, wcale nie musi być niedobre.

Do trudnych sytuacji trzeba po prostu dziecko i siebie przygotować.

Dziecku, Rodzicom i sobie życzymy, aby ten pierwszy krok do samodzielności łączył się z miłymi przeżyciami.
Aby ułatwić Waszym pociechom pomyślny start w naszej placówce mamy dla Państwa kilka rad:
W pierwszych dniach w przedszkolu:
- wyjdźcie z domu na tyle wcześnie, by po drodze mieć czas na rozmowę i nie ponaglać w zdenerwowaniu malucha,
- zdecydowanie i spokojnie żegnajcie się z dzieckiem, jednak nie za długo, by nie przedłużać trudnego rozstania,
- płaczącemu dziecku powiedzcie, że teraz pocieszy go pani i czekają na nie inne dzieci, które chcą się z nim pobawić,
- nie okazujcie dziecku własnych rozterek: zostawiając je w przedszkolu przekazujecie mu wtedy swoje lęki,
- w początkowym okresie dobrze jest odbierać dziecko wcześniej,

ponieważ trzylatek ma inne poczucie czasu i okres przebywania poza domem wydaje się bardzo długi,
- nie mówcie dziecku, że przyjdziecie po nie wcześniej, kiedy to jest niemożliwe,

ponieważ będzie nieszczęśliwe, że was nie ma, nie składajcie obietnic,

których nie możecie wypełnić.
Rodzice pierwszego dnia przynoszą ze sobą:
- pewność, że dziecko sobie poradzi,
- zaufanie do nauczycielek i personelu przedszkola,
- uśmiech na twarzy, która będzie obserwowana przez dziecko i z której dziecko szybko potrafi wyczytać dobre i złe emocje.
W każdym dniu pobytu w przedszkolu najważniejszy jest uśmiech na buzi i dobry humor !!!

Poprawiony: poniedziałek, 23 sierpnia 2021 08:51

październik 2021