Start Informacje ogólne Podsumowanie października

Podsumowanie października PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
środa, 27 listopada 2019 13:39

7 października w grupie Żabek przeprowadzone zostały zajęcia sensoryczne. Dzieci bawiły się ryżem, makaronem, kasztanami, kaszą. Zrobiliśmy także ciasto z jajka, mąki i cukru.
W dniu 15.10.2019r. nasze przedszkole odwiedziło dwóch Panów Policjantów, którzy przypomnieli Nam zasady, które powinniśmy przestrzegać, aby bezpiecznie poruszać się po drodze, podczas jazdy samochodem. Rozmawiali z przedszkolakami również o tym, jak powinny się zachować, kiedy zaczepia ich nieznajomy oraz o zagrożeniach wynikających z zabawy prądem. Dzieci bardzo uważnie słuchały oraz aktywnie brały udział w rozmowie z policjantami.
Dnia 17.10.19 roku w naszym przedszkolu odbył się ,,Dzień brązowy".
Pszczółki, Motylki i Biedronki tego dnia ubrani w całą gamę odcieni brązów poznawały historię odkrycia ziemniaka podczas słuchania opowiadania czytanego przez nauczyciela. Bawiły się podczas konkurencji sportowych z ziemniakami ,,Ziemniaczany bieg", ,,Sadzenie i zbieranie ziemniaków", ,,Gorący kartofelek". Poszukiwały potraw zawierających ziemniaki, bawili się przy muzyce, a na koniec wspólnej zabawy wykonały ziemniaczane jeżyki. Cały dzień minął w radosnej i zabawowej atmosferze.
W tym dniu również wszystkie Dzieci z grupy „Żabek" oraz ich Panie były ubrane na brązowo. Głównym motywem imprezy był brązowy ziemniak. Dzieci poprzez różne zabawy i konkursy utrwalały kolor brązowy oraz poznały, co można zrobić z ziemniaka. Wszyscy bawili się znakomicie. Już czekamy z niecierpliwością na następny kolorowy dzień przedszkolu a to już niebawem.

W ramach projektu „Ognik" w dniu 23.10.2019r. grupa Pszczółek wzięła udział w zajęciach edukacyjnych, które poprowadził naczelnik OSP Wieszowa. Gość zwrócił uwagę na znajomość swojego adresu zamieszkania, numerów alarmowych, w szczególności 112, obsługi telefonu komórkowego podczas wybierania numerów alarmowych. Dzieci poznały również pięć kroków jak prawidłowo wezwać pomoc, odbyły się również ćwiczenia praktyczne na podstawie sytuacji przedstawionych na obrazkach.

Dnia 24 października odbyła się niezwykłą uroczystość „Pasowanie na przedszkolaka" w grupie Biedronek. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki oraz zatańczyli wspólny taniec wraz z rodzicami. Dla większości był to pierwszy poważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Dla przedszkolaków było to ogromne przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenie ze swoich pociech.

W dniu 29.10.2019r. wszystkie dzieci z grupy Pszczółek, Motylków, Biedronek oraz Żabek wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach. Dzieci brały udział w warsztatach pt. „Kiszenie Kapusty". Dzieci dowiedziały się jak kisi się kapustę, jakie czynności są niezbędne do kiszenia. Poznały również różne rodzaje kapusty, walory smakowe i zdrowotne kiszonej kapusty, a także innych przetworów, które przygotowywane są na zimę. Utrwaliły sobie sposoby przechowywania warzyw i owoców przez zimą, żeby do wiosny zachowały dobry smak i wartości odżywcze. Oprócz wielu zdobytych informacji dzieci miały możliwość nauczyć się nowego tańca, a na koniec warsztatów wykonać samodzielnie ślimaka, którego każdy przedszkolak zabrał do domu.
Serdecznie zapraszamy na fotorelację z wszystkich wydarzeń do naszej galerii.

Poprawiony: środa, 27 listopada 2019 13:47
 

Kalendarz

sierpień 2020
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Logowanie