Start Żabki Zdalne nauczanie - piątek 22.05.2020r.

Zdalne nauczanie - piątek 22.05.2020r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
piątek, 22 maja 2020 06:55

22.05.2020r.
Dzień dobry dzieci
Na dzisiejszych zajęciach poznamy cykl rozwojowy biedronki i motyla. Gotowi?
1. Rozwiążcie zagadkę:
Błyszczą jej kropki
w promieniach słonka,
gdy się ten owad po łąkach błąka.
Lubi pić nektar,
w wiosennych sadach,
zielone mszyce z liści wyjada! (biedronka)
2. „Biedronka"- posłuchajcie ciekawostki. Biedronki (pospolicie nazywana też "bożą krówką") należą do rodziny chrząszczy, które podobnie jak motyle przechodzą przez stadia przeobrażenia by osiągnąć (najbardziej znaną) dojrzałą postać. Biedronki są owadami pożytecznymi i zasługują na szczególną ochronę, gdyż żywią się mszycami oraz innymi szkodnikami roślin.
3. „Cykl rozwojowy biedronki"- Drogie dzieci popatrzcie na obrazek (załącznik nr.1) i posłuchajcie jakie są etapy rozwoju biedronki. Dla ciekawych film przyrodniczy przedstawiający proces "wykluwania się" biedronki z kokonu https://www.youtube.com/watch?v=r954v9HOIcA
4. „Biedronki na łące"- zabawa ruchowa. Moi drodzy do tej zabawy musicie wyznaczyć jedno miejsce w waszym pokoju, do którego będziecie uciekać. Wy drogie dzieci w tej zabawie jesteście „biedronką". Rodzic recytuje słowa rymowanki „Biedroneczko, leć do nieba, przynieś mi kawałek chleba"- wy „biedronki" w tym czasie fruwacie po łące „pokoju" rozkładając skrzydła ( ręce). Na hasło „Pająk idzie"- biedronki uciekają w wyznaczone miejsce.
5. „Biedronka"- praca plastyczna. Do przygotowania pracy plastycznej potrzebne będą:
– kartki czarna, czerwona, biała
– nożyczki,
– klej,
– flamaster do narysowania oczu

W załączniku (nr.2) dostępny jest szablon biedronki jednak wszystkie części można rysować ręcznie, tylko koło czarne, które jest podstawą biedronki musi być równe.
Zaczynamy od wycięcia czarnego koła o średnicy 10 cm, głowy, czułek,kropek, nóg biedronki oraz oczu. Czerwoną kartkę tniemy wzdłuż na paski o szerokości około 1 cm. Do czarnego koła przyklejamy nogi biedronki. Kolejnym krokiem jest zagięcie końców wyciętych pasków z każdej strony na długość około 1 cm. Tę część pasków smarujemy klejem i przyklejamy do podstawy biedronki na krzyż, wtedy wszystkie paski będą równe i zmieszczą się tak, że biedronka nie będzie miała dużych dziur. Po przyklejeniu wszystkich pasków, do głowy biedronki przyklejamy oczy, na których flamastrem rysujemy czarny środek. Do głowy przyklejamy również czułki. Zostało tylko udekorowanie biedronki kropkami i praca jest gotowa. (wzór pracy załączniki nr. 3 i 4)
6. „Od gąsienicy od motyla"- (załącznik nr.5) Wysłuchajcie bajki, a poznacie przemianę gąsienicy w motylka, poznacie wybrane gatunki motyli. https://www.youtube.com/watch?v=YE-th5pAIJU
7. „Larwa przeobrażająca się w motyla"- zachęcam, abyście zobaczyli również ten krótki filmik https://www.youtube.com/watch?v=zNeizTuJCgg.
8. „Wiosna urodziły się motyle"- zabawa muzyczno ruchowa. Drogie dzieci może tą zabawę pamiętacie z zajęć z arteterapii??. Przegotujcie dwie chusty, takie, które zakłada się na szyję alb chusteczki higieniczne. I bawcie się zgodnie z instrukcją na filmiku. https://www.youtube.com/watch?v=eXTBJkvsWsk
9. „Motylek"- ćwiczenie grafomotoryczne. Moi drodzy rysujcie motylka po śladzie, a następnie go pokolorujcie. (załącznik nr.6)
10. Dla dzieci 5- letnich czekają jeszcze zadania do wykonania w kartach pracy. K.P 4/ str. 38, 42, 43
11. „Spacer biedronki" - na zakończenie proponuję Wam masażyk relaksacyjny, do utworu muzyki klasycznej

https://www.youtube.com/watch?v=Pco45cmIHJg
Biedroneczka mała po trawce biegała. – delikatnie poruszają palcami w różnych kierunkach,
Nóżkami tupała, – naprzemiennie uderzają w plecy otwartymi dłońmi,
rączkami machała. – masują je obiema rękami,
Potem się ślizgała – przesuwają zewnętrzną stroną dłoni do góry,
do góry i w dół. – wewnętrzną w dół,
W kółko się kręciła – rysują rękami koła w przeciwnych kierunkach,
i piłką bawiła. – delikatnie uderzają pięściami,
Gdy deszcz zaczął padać, -stukają palcami wskazującymi z góry na dół,
pod listkiem się skryła – rysują obiema rękami kształt liścia,
i bardzo zmęczona spać się położyła – przesuwają złączone dłonie w jedną i w drugą stronę.

To już wszystko :) Życzę Wam udanego weekendu :) Pozdrawiam Was i waszych Rodziców :) Pani Ewa :)

 

Kalendarz

czerwiec 2020
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Logowanie