Start Pszczółki Religia 22.05.2020r.

Religia 22.05.2020r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rada Rodziców   
piątek, 22 maja 2020 07:03

Dzień dobry Pszczółki.
Dwa tygodnie temu Rodzice czytali Wam domu Pana Boga – czyli o kościele. Mam nadzieję, że uda się w najbliższych dniach (przepraszam za opóźnienie) udostępnić zdjęcia Waszych domów dla Pana Jezusa.
Pomódlcie się proszę za Waszą Mamę (bo już za kilka dni Jej święto – pamiętacie?): Aniele Boży, stróżu mój...
Proszę, by na początek pokazać dzieciom kalendarz (można skorzystać z załącznika) i porozmawiać na temat dni tygodnia:
- Czy potrafisz wymienić dni tygodnia?
- Na jaki kolor jest zaznaczonych w kalendarzu większość dni? (czarny)
- Niedziela jest zaznaczona na kolor czerwony – czy wiesz, dlaczego?
- Co odróżnia niedzielę od innych dni?
Posłuchajcie teraz opowiadania.
Niedzielna Msza Święta
Karol skończył odrabiać lekcje, spakował książki i pomyślał: „Dobrze, że jutro niedziela. Odpocznę sobie trochę od nauki i dłużej pośpię".
W niedzielny poranek Julkę i Karola obudziło radosne bicie dzwonów na kościelnej wieży, a z kuchni mama wołała:
– Dzieci, wstawajcie, bo już późno! Chyba nie zamierzacie spędzić całej niedzieli w łóżkach?
Tata dodał:
– Zaraz po śniadaniu idziemy do kościoła, a później pojedziemy do dziadka i babci. Chyba nie zapomnieliście, że zaprosili nas na obiad?
– Hura! – cieszyła się Julka. – Uwielbiam jeździć do dziadków.
Dzieci szybko się umyły i ubrały. Julka włożyła nową sukienkę, a Karol ulubione, codzienne dżinsy. Gdy mama zobaczyła Karola, powiedziała:
– Nie możesz iść do kościoła w tych przybrudzonych spodniach. Uprasowałam ci wczoraj nowe, czyste.
Wkrótce cała rodzina była już w kościele. Dzieci podeszły przed ołtarz, aby lepiej widzieć księdza i być blisko innych dzieci. Po odczytaniu fragmentów Pisma Świętego ksiądz podchodził zawsze do dzieci i rozmawiał z nimi. Julka i Karol bardzo lubili jego zagadki i pytania. Stojąc blisko ołtarza tak jak inne dzieci, mogli razem z nimi udzielać księdzu odpowiedzi i wspólnie śpiewać.
Po Mszy św. wszyscy pojechali na świąteczny obiad do dziadków. Czas upłynął im tam bardzo przyjemnie. Potem całą rodziną poszli na wspólny spacer do lasu. Julka znalazła nawet kilka jadalnych grzybów. Gdy wrócili do domu pełni wrażeń, Julka pomyślała: „Szkoda, że ten dzień był taki krótki".
Ciekawa jestem, czy uważnie słuchaliście tej historii i potraficie odpowiedzieć na kilka krótkich pytań:
– Dlaczego Karol się cieszył, że będzie niedziela?
– Dokąd cała rodzina Julki miała się wybrać w niedzielę?
– Jak ubrały się dzieci do kościoła?
– Co ludzie robią w czasie Mszy św.?
– Gdzie Julka i Karol pojechali z rodzicami po Mszy?
Niedziela to bardzo ważny dzień dla każdej rodziny, bo jest to radosny czas spotkania z Bogiem i z najbliższymi, którzy nas kochają. Pan Jezus, w Piśmie świętym mówi nam o niedzielnym spotkaniu w kościele, że to nasza wspólna uczta i On nas na nią co niedzielę zaprasza. Teraz niestety nie możemy wszyscy pójść w niedzielę do kościoła, ale możemy oglądać Mszę w telewizji lub w internecie – w taki sposób też możemy się spotkać z Panem Jezusem na tej uczcie.
Przesyłam Wam dziś kolorowankę, na której różne rodziny idą wspólnie w niedzielę na spotkanie z Panem Jezusem. Można oczywiście wysłać zdjęcie gotowego rysunku na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  Dziękuję za ostatnie rysunki pokolorowanego papieża Jana Pawła II. I nawet dotarła do mnie jedna laurka dla papieża z okazji jego urodzin! Piękna była, dziękuję:-)
Kochane dzieci, pozdrawiam Was bardzo serdecznie a Waszym Rodzicom życzę wiele sił i cierpliwości na kolejny tydzień
Justyna Hewig

 

Kalendarz

czerwiec 2020
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Logowanie