Start Informacje ogólne Informacje dotyczące nowego roku szkolnego 2020/2021

Informacje dotyczące nowego roku szkolnego 2020/2021 PDF Drukuj Email
piątek, 28 sierpnia 2020 15:43

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym 2020/2021
Zapraszamy 1 września br.
Przedszkole oraz Oddział przedszkolny przy ul. Bytomskiej 146 będzie czynny w godz. od 6.30 do 16.00
Grupa Żabek pozostaje w takim samym składzie jak w roku poprzednim w oddziale przy ul. Bytomskiej 146.
Pozostałe dzieci zapraszamy do siedziby budynku przy ul. Bytomskiej 144
Kochani Rodzice!!!
1 września br. zaczynamy nowy rok szkolny w trochę innych warunkach związanych z pandemią. Wierzymy, że wspólnie z Państwem zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby było dobrze. Wszystkie sprawy organizacyjne omówimy na zebraniach grupowych w następujących dniach:

- Grupa Pszczółek w dniu 3 września (czwartek) godz. 16.30

- Grupa Żabek w dniu 3 września br. (czwartek) o godz. 18.00

(lokalizacja ul. Bytomska 146)

- Grupa Biedronek w dniu 4 września br. (piątek) o godz. 16.30

- Grupa Motylków w dniu 4 września br. (piątek) o godz. 18.00

Serdecznie wszystkich zapraszamy
Obecność na zebraniu obowiązkowa.
Prosimy także, aby był obecny tylko jeden Rodzic dziecka.

Pamiętajmy o zabraniu ze sobą maseczki.

Listy dzieci z przypisaniem do danej grupy będą wystawione na drzwiach przedszkola.
Drzwi przedszkola będą zamknięte. Prosimy dzwonić i cierpliwie czekać na pracownika przedszkola, który odbierze od Państwa dziecko. W taki sam sposób będą Państwo dzieci odbierać. Rodziców prosimy o dezynfekcję rąk oraz o założenie w tym momencie maseczki.

W pierwszym dniu przynosimy tylko:
- obuwie zmienne
- komplet odzieży do przebrania w sytuacjach koniecznych – ubrania wyprasowane umieszczone w szczelnie zamkniętym worku foliowym i czytelnie podpisanym imieniem i nazwiskiem dziecka

INFORMATOR DLA RODZICÓW
„PO RAZ PIERWSZY W PRZEDSZKOLU"
Debiut w przedszkolu to nie łatwa sprawa! Malucha czekają poważne zmiany w życiu, często trudne do zaakceptowania. Ale to, co nowe, wcale nie musi być niedobre. Do trudnych sytuacji trzeba po prostu dziecko i siebie przygotować. Dziecku, Rodzicom i sobie życzymy, aby ten pierwszy krok do samodzielności łączył się z miłymi przeżyciami.

Aby ułatwić Waszym pociechom pomyślny start w naszej placówce mamy dla Państwa kilka rad:
W pierwszych dniach w przedszkolu:
- wyjdźcie z domu na tyle wcześnie, by po drodze mieć czas na rozmowę i nie ponaglać w zdenerwowaniu malucha,
- zdecydowanie i spokojnie żegnajcie się z dzieckiem, jednak nie za długo, by nie przedłużać trudnego rozstania,
- płaczącemu dziecku powiedzcie, że teraz pocieszy go pani i czekają na nie inne dzieci, które chcą się z nim pobawić,
- nie okazujcie dziecku własnych rozterek: zostawiając je w przedszkolu przekazujecie mu wtedy swoje lęki,
- w początkowym okresie dobrze jest odbierać dziecko wcześniej, ponieważ trzylatek ma inne poczucie czasu i okres przebywania poza domem wydaje się bardzo długi,
- nie mówcie dziecku, że przyjdziecie po nie wcześniej, kiedy to jest niemożliwe, ponieważ będzie nieszczęśliwe, że was nie ma, nie składajcie obietnic, których nie możecie wypełnić.

Rodzice pierwszego dnia przynoszą ze sobą:
- pewność, że dziecko sobie poradzi,
- zaufanie do nauczycielek i personelu przedszkola,
- uśmiech na twarzy, która będzie obserwowana przez dziecko i z której dziecko szybko potrafi wyczytać dobre i złe emocje.

W każdym dniu pobytu w przedszkolu najważniejszy jest uśmiech na buzi i dobry humor !!!
#Będziedobrze

Poprawiony: piątek, 28 sierpnia 2020 16:00