Start Informacje ogólne

Informacje na temat edukacji zdalnej. PDF Drukuj Email
środa, 25 marca 2020 11:37

Drodzy rodzice, zgodnie z Rozporządzeniem MEN o nauczaniu zdalnym codziennie każda

z wychowawczyń będzie umieszczała w zakładce oddziału Waszego dziecka tematykę

i zadania możliwe do wykonania w domu.

Proponujemy założyć dzieciom teczki w których będą gromadzić prace,

zdjęcia wykonane w tym czasie. Jak wrócimy do przedszkola wszystko pooglądamy

i omówimy sobie jak spędziliśmy ten czas.

Założone zostały też dodatkowe zakładki:

- Logopedia-zapraszamy wszystkich zainteresowanych

- J. niemiecki-zapraszamy Rodziców z dziećmi wszystkich grup wiekowych

Pozdrawiamy serdecznie :)

Poprawiony: środa, 25 marca 2020 11:42

Ważna informacja! PDF Drukuj Email
wtorek, 24 marca 2020 10:01

KOCHANI RODZICE !!!
W związku z faktem, że zostaje przedłużone ograniczenie funkcjonowania naszego przedszkola. Dzieci muszą jednak realizować podstawę programową, aby do końca roku szkolnego miały możliwość i szansę opanowania podstawowych umiejętności zgodnie z programem. W tym momencie bardzo liczmy na Państwa pomoc i współpracę, a tego nigdy z Waszej strony nie brakowało. W tym trudnym okresie dla Wszystkich ta Wasza pomoc i współpraca będzie szczególnie potrzebna, wręcz bezcenna. Nauczycielki na naszej stronie internetowej będą udostępniać Wam wiadomości, propozycje zabaw, dzięki którym będziecie Państwo mogli z dziećmi realizować treści programowe. Ponieważ w tym zakresie pomocne będą Dzieciom książki, które zostały w przedszkolu chcemy Państwu umożliwić ich odbiór.
Będzie to możliwe w dniach 25 i 26 marca w godzinach od 14.00-16.00 w siedzibie przedszkola dla wszystkich grup wiekowych.
Czynny jest telefon stacjonarny przedszkola 32 273-73-84 oraz komórkowy 723974328
Pozdrawiamy bardzo mocno, życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu do przedszkola!!!

Wtorek - motoryka mała. PDF Drukuj Email
wtorek, 24 marca 2020 09:50

Dzień dobry!
Dziś popracujemy nad motoryką małą Naszych dzieci. Co to jest ta motoryka mała? To nic innego jak praca palców i całej dłoni.Motoryka mała to pisanie, ugniatanie, rysowanie, malowanie, rzeźbienie, chwytanie. Rozwój motoryki małej to przygotowanie ręki do nauki pisania w szkole i ogólnej sprawności małych rączek. My się uczymy przez zabawę, dlatego proponujemy dziś zrobienie domowej ciastoliny.
Potrzebujemy(kula wielkości melona galia:): trzy łyżki spożywczego oleju; szklanka mąki; proszek do pieczenia – łyżka; pół szklanki soli; szklana ciepłej wody; pachnidełko: cukier waniliowy albo aromat do ciasta; kolor: farba, barwnik spożywczy lub atrament.
Wszystkie składniki przekładamy do garnka, mieszamy i dodajemy barwnik spożywczy (barwnik w proszku, rozpuszczamy w łyżeczce octu; farbki, płynnego barwnika lub atramentu – w wodzie). Po rozmieszaniu masa powinna mieć gęstość ciasta naleśnikowego. Następnie wstawiamy garnek na mały ogień cały czas intensywnie mieszając. Podgrzewamy kilka minut, aż masa zgęstnieje do tego stopnia, że wbita w nią łyżka stoi. Czekamy aż masa przestygnie. W przypadku kiedy masa będzie zlepka ugniatamy ciasto i dosypujemy malutkimi porcjami mąkę, by ciastolina zachowywała się jak ciasto na pizzę – nie kleiła się do rąk. Na końcu dodajemy łyżeczkę oleju i zagniatamy całość. Aby masa miała dużą żywotność po zabawie należy ją strzelnie zamknąć w pudelku lub woreczku strunowym.
Proponujemy rownież wiosenne ćwiczenia grafomotoryczne, które można znaleźć w podanym linku:https://eduzabawy.com/karty_pracy/grafomotoryka/wiosna/. Życzymy udanej zabawy!

Pomysły na poniedziałek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 marca 2020 09:22

Dzień dobry wszystkim!

Na dziś proponujemy trochę matematyki, którą można doskonalić rownież poprzez gry matematyczne. Można je znaleźć na stronie:https://szaloneliczby.pl/przedszkole/?fbclid=IwAR2DSugdySU3j998sQyq_WFeApQS1keHfPYD01EigjCFo2NILgLgfQX0p7M. Udostępniamy dla dzieci również książeczkę edukacyjną "Cześć, jestem wirus - kuzyn grypy i przeziębienia...". Dostępna do pobrania w dokumentach. Życzymy dobrej zabawy.

Poprawiony: poniedziałek, 23 marca 2020 09:59

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»